GrappleFest 11 Live Results

Main Card

Dante Leon (PSF) v Mateusz Szczecinski (Academia Gorila) u80kgs belt (15mins) – Dante Leon

Kendall Reusing (Gracie Barra) v Ffion Davies (ECJJ)Open Weight belt (15mins) – Kendall Reusing by decision

Mikey Musemeci (PSF) v Kev Corkhill (Precison)u61.5kgs – Mikey Musemeci by foot lock

John Hansen (PSF) v Jamie Hughes ( Celtic Pride) Open weight belt (15mins) – John Hansen by RNC

Jacob Couch (PSF) v Santeri Lilius (LB) u90kgs – Jacob Couch by decision

Matty Holmes (NG) v Brad Schneider (PSF) u90kgs – Matty Holmes by decision

Jorge Valladares (PSF) v Jack Tyley (10th Planet) u80kgs – Jack Tyley by decision

Owen Livesey (CG Hull) v Paul Lukowski (Notts MMA) u100kgs – Owen Livesey by decision

Chris Hayes (Catch 22) v Tommy Yip (ZR team) u65kgs – Tommy Yip by RNC

Nadine Tavares (Fightzone) v Simone Caffrey (Precison) u65kgs – Nadine Tavares by decision

James Duckett (Round House MMA) v Des Parker (Rio GC) u85kgs – James Duckett by decision

Harry McKnight (Trident)v Reece Doran (5th Element) u80kgs – Harry McKnight by heel hook

Ciaran Brohan (P45JJ/Team Ryano) v Jay Butler (ARJJ) u70kgs – Jay Butler by heel hook

Rosa Walsh (Independent) v Marina Mavrou (CG London) u65kgs – Rosa Walsh by armbar

Shane Curtis (Notts MMA) v Jeremy Pare (Gracie Barra) u80kgs – Jeremy Pare

Prelims

Kris Leeson (ASW) v George McManus (1st Legion) u90kgs – Kris Leeson

Josh Roberts (Sukata) v Jack Brown (MNBJJ) u80kgs – Josh Roberts by decision

Micheal Pixley (PSF) v Shay Smith (Hardlife) u90kgs – Michael Pixley by guillotine

Aidan Woodley (NEJJ) v Philippe Geyer (Basel BJJ Team) u100kgs – Philippe Geyer by heel hook

Jack Grant (GCA) v Dave Weston (Black Country BJJ) u100kgs – Jack Grant

Andrew Hardwick (ACA) v Amadeusz Arczewski (Game Fight) u90kgs – Andrew Hardwick by heel hook

Josh Cherrington (ASW) v Jack Levack (Grant Combat Academy) u80kgs – Josh Cherrington

Lewis Ridley (Rio GC) v Ryan Graham (ZR Team) u90kgs – Lewis Ridley by submission

Stefan Biddles (1st Legion) v Evan Reid (Team Ryano) u65kgs – Stefan Biddles by decision

Hannah Garrett (ASW) v Hayley Valentine (BST) u55kgs – Hannah Garrett by decision

Owen Phillips-Jones (Flawless) v Jacob Brooks (PSF) u70kgs – Jacob Brooks by darce choke

Josh Taylor (Mark Phung BJJ) v Johnny Dash (MMA Academy) u80kgs – Johnny Dash by submission

Vinny James (NG) v Aman Alim (NEJJ) u70kgs – Aman Alim by armbar

Tad Cravens (PSF) v Sam Barker (SmoothFlo) u70kgs – Tad Cravens by decision

Mark Wynne (Trident) v Ashley Wagg (Horizon) u70kgs – Ashley Wagg by toe hold

Ellie Wright (Aspire) v Jaimie Middleton (JAX MMA) u60kgs – Jaimie Middleton by decision

Jared Shafer (PSF) v Jack Hassard (CG Hull) u80kgs – Jared Shafer by triangle choke

Share Article: