Fightstar Championship 20 live results

LW: Boburjon Rustamov 0-0-0 (Team Crossface) vs Aaranan Arulvannan 0-0-0 (Southside Kings Fight Academy) Arulvannan wins via submission (RNC) 50 sec round 2

 

BW: Imran Hassan 0-0-0 (ESKF) vs Rohan Netto 0-0-0 (New Wave Academy) Hassan wins via Submission (RNC) 1:41 round 2

 

FLW: Kane Roye 0-0-0 (New Wave Academy) vs Aamash Qazi 0-0-0 (Blackbeard MMA) Roye wins via submission (RNC) 30 SEC round 1

 

CW 90kg: Ronald Kohn 0-0-0 (Inglorious Grapplers) vs Mindaugas Mikaliak 1-1-0 (Wild Fighters Gym)  winner by unanimous decision Mikaliak

 

WW: Glenn Coburn 0-0-0 (GBTT) vs Manraj Singh 0-0-0 (JSRA) Coburn wins by submission (Triangle choke) 2:36 round 1

 

BW: Popa Inout 2-1-0 (ESKF) vs Kieran Mezroui 2-2-0 (GBTT) Mezouri wins via unanimous decision

 

LHW: Farshad Nazarnia 0-0-0 (MMA Unit) vs Angus Hewett 1-0-0 (DFC) Hewett wins by TKO 2:41 round 3

 

FW: Oliver James 0-0-0 (OJ MMA) vs Dan McKeever 1-0-0 (New Wave Academy) Mckeever wins via submission (RNC) 1:35 round 1

 

HW: Darren Johnson vs Shah Kamali 0-0-0 (Fightzone London) Kamali wins via TKO 26 seconds round 1

 

FW: stand in opponent 2-1-0 (GBMMA) vs Harry Shaw 3-1-0 (Apex Army MMA) – Shaw wins via KO 1:50 round 1

 

BW: Aadam Dar 0-0-0 (Kudo UK) vs Kenirujan Suthakaran 1-2-0 (New Wave Academy) Suthakaran wins via submission (RNC) 1:55 round 2

 

MW: Sean Farmer 1-0-0 (MMA Clinic) vs Yahiya Abdullah 2-0-0 (Apex Army) Farmer wwinsvia TKO 2:26 round 1

 

WW Title: Jonas Grace 4-2-0 (New Wave Academy) vs Sife-Allah Azahaf 6-0-0 (Naja Team) Grace wins via split decision

 

LW Title: Jesse Ollivierre 4-2-0 (New Wave Academy) vs Ruben Lindo 7-1-0 (Black Pheonix MMA) Lindo wins TKO 59 sec round 5

 

Pro WW: Dom Colossus 1-2-0 (Colossus MMA) vs Stelios Theo 2-3-0 (New Wave Academy) Theo wins via via Submission (head and arm triangle 2:02 round 1

 

Pro HW: John Stone 3-7-0 (Chopper MMA) vs Janos Csukas 4-1-0 (GBTT) Csukas wins via TKO 58 sec round 1

 

Pro HW: Atanas Krastanov 0-0-0 (London Shootfighters) vs Louie Sutherland 1-0-0 (Team Titan) Sutherland wins via KO 2:05 round 1

 

Pro LHW: Matthew Nicholson 1-0-0 (Shark Tank MMA) vs Simeon Powell 2-0-0 (Team Titan) Powell wins via KO 1:45 round 1

 

Pro FLW: Glody Matusiwa 0-1-0 (KOPS Gym) vs Muhidin Abubakar 1-0-0 (ESKF) Abubakar wins via KO 20 sec round 1

 

Pro BW Title: Festus Ahorlu 4-0-0 (New Wave Academy) vs Mike Ekundayo 8-1-0 (GBTT) Ahorlu wins via unanimous decision

Share Article: