Northern Submission Series Jiu-Jitsu Superfights Results

Ross Lowery (Alliance) v Mike Moore (North East Jiu-Jitsu) – Winner Ross Lowery by armbar

Josh Swainston (Innovation) v Nathan Picking (AVT) – Winner Josh Swainston by armbar 

Josh Abraham (Alliance) v Chris Slater (Stealth BJJ) – Winner Josh Abraham by triangle

Ross MacDonald (North East Jiu-Jitsu) v Alex Thompson (AVT) – Winner Ross MacDonald by triangle/armbar

Luke Johnson (RGA Chester) v Nathan Armitage (AVT/Combat Base) – Winner Nathan Armitage by decision

Lee Smith (M4TC) v Cole Matthew Brian (MTK) – Winner Lee Smith by RNC

Jakub Niski (RGA) v Dave Weston (Black Country BJJ) – Winner Dave Weston by kneebar

Andy Chapman (Team Ryano Limavady) v Craig Limb (Five Rings Grappling Academy) – Winner Craig Limb by split decision 

Alex Williams (SBG South Shields) v Nathan Welch (RGA Darlington) – Winner Nathan Welch by split decision

Caitlyn Hadfield (Team Ryano Limavady) v Lana Corina (10th Planet London) – Winner Lana Corina by decision 

Joe Little (North East Jiu-Jitsu) v Pete Bratley (GCA) – Winner Joe Little by kneebar

Kenzie Liddle (TFT) v Alfie Murphy (Gracie Barra Middlesbrough) – Winner Alfie Murphy by triangle 

James Rhodes (Alliance) v Alfie Binyon (Scott Ramsay BJJ) – Winner Alfie Binyon by triangle

Aimee Derwanz (AVT) v Courtney Gardiner (Stealth BJJ) – Winner Aimee Derwanz by guillotine 

Jason Bailey (Alliance) v Richie Bonallie (SBG Bishop Auckland) – Winner Jason Bailey by calf slicer

Robbie Brown (TFT) v Lewis Pennie (Catch 22 Submission Fighting) – Winner Lewis Pennie by guillotine 

Gabriel Enach (Alliance) v Alex Roach (Stealth BJJ) – Winner Alex Roach by decision

Katrina King (TFT) v Beth Calvert (Lake District BJJ) – Winner Katrina King by RNC

Main Card

Ross Coe (TFT) v Amadeusz Arczewski (Gamefight North Wales) – Winner Amadeusz Arczewski by armbar

Andy Sill (North East Jiu-Jitsu) v Will Kaye (Lake District BJJ) – Winner Will Kaye by footlock

Aman Alim (North East Jiu-Jitsu) v Aidan Pinder (Shaun Matthews BJJ) – Winner Aman Alim by decision

Kevin McAloon (SBG Moray) v Curtis Taylor (Gripper Jiu-Jitsu) – Winner Kevin McAloon by a head and arm triangle

Jack Brown (MNBJJ) v Reece Doran (5th Element) – Winner Jack Brown by hell hook

Share Article: