Cage Warriors Academy South East 30 – Live Results

Cage Warriors Academy South East 30 – Live Results

Cage Warriors Academy South East 30 – December 10th, 2022

Charter Hall, Colchester Essex

First fight 4:00PM

 

Main Event

Pro 155lb

Tariq Pell vs Harry Davies

Tariq Pell

 

Co-Main Event

Amateur 155lb title fight

Dom Rogers vs Charlie Hatton

Winner Rogers by armbar round 1

 

Amateur 135lb title fight

Tommy Brunning vs Harry Myers

Winner Brunning by UD

 

Amateur 170lb title fight

Dawid Jarowienko vs Yusuf Ali-Taleb

Winner Ali-Taleb by TKO round 2

 

Amateur 145lb title fight

Benoit Prigent vs Rizvan Ayubov

Winner Benoit Prigent by UD

 

Amateur 145lb

Mason Kinsella vs Ryan Kelly

Winner Mason Kinsella by RNC round 1

 

Amateur 125lb

Christian Young vs Frankie Lillie

Winner Young by RNC round 1

 

Amateur 140lb

Jaccob Gifford vs Esin Huseinov

Winner Gifford by RNC round 1

 

Amateur 170lb

Danny Parker vs Klorenc Dedja

Winner Dedja by UD

 

Amateur 135lb

Tegan Turton vs Zak McGee

Winner Zach McGee by UD

 

Amateur 185lb

Matteo Abbate vs Ethan Barry

Winner Barry by split decision

 

Amateur 125lb

Rajivan Somasunderam vs Lee Turner

Winner Somasunderam by UD

 

Amateur 145lb

Harris Kehlar vs AJ Ganna

Winner Kehlar TKO round 2

 

Amateur 185lb

Mindaugas Mikaliak vs Dami Akinola

Winner Mikaliak by UD

 

Amateur 155lb

Hoshmand Salimi vs Ehson Khudoyorbekov

Winner Khudoyorbekov by V lock

 

Amateur 155lb

Freddie Gibson vs Moyo Odubiyi

Winner Gibson by split decision

 

Amateur 115lb

Federica Di Filippo vs Chaymae Gallois

Winner Di Filippo by split decision

 

Amateur 185lb

Aidan Collins vs Mehdi Taki

Winner Taki by UD

 

Amateur 125lb

Delffy Humer Vs Ozzy Jatta

Winner Humer by RNC round 3

 

Amateur 185lb

Lloyd Jones Vs Totoritis

Winner Totoritis by TKO round 1

 

Pro 145lb

Jon Vetle Furuheim Vs Renaud Guillier

Winner Vetle Furuheim via triangle choke round 1

 

Pro 140lb

Cecile Bolander Vs Danielle Misteli

Winner Bolander by armbar round 1

 

Amateur 205lb title fight

Angus Hewett Vs Vebjørn Jørgensen 

Winner Hewett by triangle choke round 1

 

Amateur 155lb title fight

Tony di Gasparro Vs Jan Ricard Joreid

Winner Di Gasparro by UD

 

Amateur 155lb

Mehmet Maslak Vs Aleksander Virtanen

Winner Maslak via RNC round 2

 

Amateur 135lb

Alex Kittelsen Vs Taylor Mills

Winner Mills by UD

 

Amateur 170lb

Lucas Renè Birkelid Vs Louis Bricusse

Winner Bricusse via RNC round 1

 

Amateur 155lb

Lorenzo Baah Vs Daniel Lanes-Matthews

Winner Baah by TKO round 3

 

Amateur 170lb

James Pocknell Vs Sebastian Nilsson

Winner Pocknell by TKO round 1

 

 

Amateur 145lb

Steffen Rossevatn Vs Kristof Hosey

 

Amateur 145lb

Leif Mikkael Lindgren Vs Jack Ashman

Winner Jack Ashman by RNC round 2

 

Amateur 170lb

Hyacinthe Odingar Vs Shkamb Kulludra

Winner Kulludra by RNC round 1

 

Share Article: